Nietypowa noc sylwestrowa w kraju i za granicą

noc sylwestrowaChoć może się nam wydawać, że czasu mamy ciągle sporo, nie da się ukryć, że Sylwester jest zdecydowanie bliżej niż myślimy. Zbliża się wielkimi krokami i wiele osób obawia się, że może być już za późno na zagwarantowanie sobie możliwości spędzenia go w niezapomnianej atmosferze. Na szczęście, nasze obawy nie są wcale uzasadnione, wśród ofert last minute nie brakuje bowiem takich, które naprawdę warto przeanalizować. Oczywiście, nasi rodacy preferują sylwestrową noc spędzaną na miejskich zabawach, na prywatkach i w domowym zaciszu, oryginalne propozycje cieszą się jednak ich coraz większą sympatią. Już od przynajmniej kilku lat polskie kurorty położone w górach kuszą nas obietnicą niezapomnianych przeżyć, a i za granicą Sylwester w górach cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. Okazuje się przy tym, że tak polskie, jak i zagraniczne propozycje są coraz bardziej oryginalne.

Na co możemy liczyć? Przede wszystkim na wyciągi i trasy ze sztucznym oświetleniem, te ostatnie są bowiem czynne nawet do trzeciej nad ranem. Nie możemy też skarżyć się na brak dodatkowych atrakcji, po narciarskich szaleństwach zawsze możemy bowiem zjechać na miejsce, w którym organizowane jest ognisko, ogrzać się przy nim i upiec kiełbasę. W górach można też liczyć na sylwestrowe zabawy taneczne, obowiązkowo prowadzone przez znakomitych DJ-ów. Jedną z najciekawszych propozycji sylwestrowych przygotował z pewnością ośrodek narciarski zlokalizowany w Wierchomli, osoby decydujące się na skorzystanie z niej mogą więc liczyć na nowoczesną zabawę na dwóch deskach.

W okresie świąteczno-noworocznym na nartach można będzie zjeżdżać nawet do 21-ej, a sylwestrowa noc na stoku może okazać się znakomitą alternatywą dla zabawy w zatłoczonym klubie. W tą wyjątkową noc wyciągi będą zresztą czynne aż do trzeciej nad ranem, kusząca wydaje się przy tym cena dwudniowego karnetu wynosząca zaledwie 50 złotych. Innym miejscem, które nie powinno rozczarować miłośników sylwestrowej zabawy jest Krynica Górska, gdzie na Jaworzynie do późnej nocy pracować będą wyciągi.

sylwester za granicąKrynica proponuje również organizowany na stoku pokaz sztucznych ogni i zjazd kolejką gondolową nawet o 1 w nocy. A może powitać najważniejszą noc w roku poza granicami Polski? Jeśli mamy ochotę na taką wyprawę, włoski Południowy Tyrol nie powinien nas rozczarować. Schnalstahl oferuje nam noc w lodowym hotelu z puchowym śpiworem zamiast pościeli, do której jesteśmy zazwyczaj przyzwyczajeni w takich miejscach. Jeśli niezapomniane doznanie ma jakikolwiek minus, jest nim z pewnością jego cena wynosząca nawet 100 euro za noc. Na zagranicznych turystów czekają także Austriacy, w tym zwłaszcza psia farma Mountain Wolf Farm. Można tu liczyć na przejazd prawdziwym psim zaprzęgiem, nie do pogardzenia jest przy tym perspektywa wspólnego ogniska i pokazu sztucznych ogni. Ciekawe propozycje są także atutem Słowaków, w tym zwłaszcza komfortowy i niedrogi pobyt sylwestrowy w ośrodku narciarskim Jasna.

Powiązane artykuły

Jak dobrze spędzić ten czas?

Każdy z nas chce dobrze spędzić tę jedyną noc. Dlatego też powinniśmy zaplanować nasz wyjazd odpowiednio wcześnie, aby nie rozczarować się brak dobrych ofert....

Planowanie wyjazdu

Plany  układaj tylko z pewnymi osobami, co do których masz pewność, że nie zrezygnują z wyjazdu w ostatniej chwili tym samym zostawiając Cię na lodzie...

Nowy Rok na nartach

Coraz więcej osób decyduje się na aktywne spędzanie sylwestra. Dzienna jazda na nartach lub snowboardzie w połączeniu z wieczornymi spotkaniami ze znajomymi to świetna zabawa...

Tani sylwester w górach - czy to możliwe?

Jak najbardziej! Jednak, aby nie wydać dużej kwoty należy zaplanować wyjazd z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Mamy wtedy duży wybór baz noclegowych, hoteli oraz ofert z biur turystycznych.

napisz@e-projekt.net.pl

Partnerzy

Sylwester w górach

http://agencjaeventowa.eu/hostessy/