Blog

Dowiedz się więcej o e-commerce

Integracje z systemami płatności - najlepsze rozwiązanie dla sklepu internetowego

Jeszcze do niedawna standardowy przelew bankowy główną formą płatności stosowaną w e commerce. Klient otrzymywał od sprzedawcy numer konta bankowego, kopiował go, wprowadzał dane odbiorcy i kwotę, a następnie czekał na zaksięgowanie przelewu, co często trwało nawet do następnego dnia. Taki proces znacząco opóźniał realizację zamówienia w sklepie internetowym, ponieważ sprzedawca mógł wysłać towar dopiero po otrzymaniu zapłaty. Aby ułatwić klientom zakupy online, powstały serwisy pośredniczące w płatnościach. Obecnie to najbardziej popularne rozwiązanie, umożliwiające szybkie i bezproblemowe dokonanie transakcji. Sprawdźmy zatem zalety integracji z systemami i przekonajmy się, dlaczego jest to niezbędna funkcjonalność w Twoim własnym  sklepie internetowym.

Jak działa integracja sklepu Internetowego z systemami płatności?

Integracja sklepu internetowego z systemem płatności online polega na połączeniu systemu sklepu z wybranym dostawcą usług płatniczych. Proces ten jest prosty i wymaga jedynie skonfigurowania danych autoryzacyjnych otrzymanych od operatora płatności oraz aktywacji wybranej formy płatności w sklepie. Dzięki temu klienci mogą wygodnie i szybko dokonywać płatności za swoje zamówienia. Po złożeniu zamówienia, klient zostaje przekierowany na stronę banku, gdzie dokonuje płatności, a informacja o transakcji jest automatycznie przesyłana do sklepu. Choć większość operatorów płatności oferuje podobne rozwiązania, warto rozważyć integrację z kilkoma systemami płatności, aby zapewnić klientom jak największą wygodę. Każdy klient ma swoje preferencje dotyczące metod płatności, dlatego oferowanie szerokiego wyboru może zwiększyć satysfakcję zakupową i zmniejszyć liczbę porzuconych koszyków. Należy jednak pamiętać o potencjalnych kosztach związanych z utrzymaniem kilku systemów płatności, takich jak prowizje od transakcji oraz abonamenty za korzystanie z usług operatora.

Jaki system płatności wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Wybór odpowiedniego systemu płatności jest kluczowy dla każdego sklepu internetowego. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Dostępność banków - sprawdź, czy system płatności obsługuje najpopularniejsze banki w kraju.
  • Metody płatności - upewnij się, że system oferuje różnorodne metody płatności, takie jak przelewy, karty płatnicze, BLIK, Apple Pay, Google Pay.
  • Bezpieczeństwo - wybierz operatora, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa i jest nadzorowany przez odpowiednie instytucje.
  • Koszty - zwróć uwagę na prowizje od transakcji oraz ewentualne opłaty abonamentowe.
  • Łatwość integracji - wybierz system, który łatwo zintegrować z Twoim sklepem internetowym.

Integracja płatności online z oprogramowaniem sklepu internetowego jest kluczowa dla zapewnienia wygody klientów. Proces ten polega na skonfigurowaniu systemu sklepu tak, aby mógł wysyłać żądania transakcji oraz odbierać odpowiedzi z systemu płatności. Dzięki gotowym skryptom i modułom, integracja jest prosta i szybka.

Popularne systemy płatności online w sklepach internetowych

Na rynku dostępnych jest wiele systemów płatności online, które oferują różnorodne rozwiązania. Oto kilka najpopularniejszych rozwiązań, które możesz zastosować w swoim własnym sklepie internetowym:

PayU

Lider płatności online w Polsce, oferujący szybkie przelewy, płatności kartą, płatności jednym kliknięciem oraz mobilne.

PayPal

Globalny system płatności, idealny do obsługi rynków zagranicznych.

Przelewy24

Popularny system w Polsce, obsługujący przelewy internetowe, karty płatnicze, BLIK, Apple Pay i Google Pay.

Tpay

System oferujący ponad 300 metod płatności, w tym Blik, Google Pay i karty płatnicze.

Imoje

System płatności online dostarczany przez ING Bank Śląski, oferujący m.in. płatności odroczone.

Paynow

System płatności od mBanku, obsługujący szybkie płatności bankowe, karty i Blik.

Cashbill

Nowoczesna bramka płatności online, obsługująca przelewy natychmiastowe, Blik, Paysafecard i karty kredytowe.

HotPay

System płatności oparty o infrastrukturę chmurową, obsługujący Blik, przelewy online i Paysafecard.

Korzyści z integracji płatności online w sklepie internetowym

Integracja z systemami płatności online przynosi wiele korzyści zarówno dla sprzedawców, jak i klientów. Oto najważniejsze z nich:

  • Szybsza realizacja zamówień - płatności są księgowane natychmiastowo, co umożliwia szybsze wysyłki.
  • Większa wiarygodność sklep - sklepy oferujące nowoczesne metody płatności są postrzegane jako bardziej profesjonalne i godne zaufania.
  • Bezpieczeństwo transakcji - współczesne systemy płatności spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, chroniąc dane klientów.
  • Różnorodność metod płatności - klienci mogą wybierać spośród wielu wygodnych metod płatności, co zwiększa ich satysfakcję z zakupów.
  • Mniejsze ryzyko błędów - automatyzacja procesu płatności eliminuje ryzyko błędów przy ręcznym wpisywaniu danych.

Okazuje się zatem, że integracja z systemami płatności online jest niezbędnym rozwiązaniem w dobrze zaprojektowanym i wydajnym sklepie internetowym. Sklepy internetowe, które chcą pozostać konkurencyjne, muszą być na bieżąco z tymi zmianami i regularnie aktualizować swoje systemy płatności, aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnego funkcjonalnego sklepu internetowego, zachęcamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług tworzenia platform sprzedażowych e commerce opartych na systemie Prestashop. Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, Twój sklep internetowy będzie działał sprawnie, a klienci będą chętnie wracać na zakupy online! Skontaktuj się z zespołem e-projekt.net i porozmawiaj z nami o szczegółach!Image

Zacznij z nami współpracę!

Napisz, zadzwoń, porozmawiamy o Twoim nowym sklepie internetowym.

Image

Adres

ul. Bursztynowa 31/8A
20-576 Lublin

Zadzwoń

+48 606 281 023